Czas

Czy jest Twoim sprzymierzeńcem?

Czym właściwie jest ten czas?  Czy jest to zegar? Czy może wskazówka krążąca po jego tarczy? Czas jest przyjacielem, czy wrogiem?
Dlaczego ludzie chcą "zabijać czas". 
Uważam, że zwyczajnie im się nudzi, ale po co aż tak drastycznie się czymś zajmować. Zabijaniem czasu. Przecież kiedyś Nam go zabraknie. Będziemy go pragnąć. Potrzebować. Kiedy jesteśmy np. w szkole czy w pracy, mamy wrażenie, że czas bardzo się wydłuża. Kiedy robimy coś super, zwiedzamy, jesteśmy na imprezie, czy randce, wszystko dzieje się tak szybko.
Po co zatem zabijać czas? 
Nie lepiej poświęcić go dla kogoś? Zadzwonić do rodziny, odwiedzić przyjaciół, pomóc komuś, kto tego potrzebuje. Kiedyś my tez możemy potrzebować pomocy.  Ale czy ją otrzymamy? Przecież wtedy Młode pokolenia też będą jakoś chciały zabijać czas. Telefony, komputery, samochody, czy inne gadżety. 
Spróbuj nie zabijać czasu, tylko z niego korzystać. Dla mnie, najlepszym przykładem kogoś, kto nigdy nie zabija czasu jest mój tata, który nawet nie potrafi włączyć komputera (serio, kiedyś siostrzenica chciała oglądać bajki, a on próbował włączyć komputer przyciskiem do wysuwania stacji dvd). Czy każdy człowiek, kiedy się starzeje, zaczyna doceniać czas. Czy żałuje, że nie wykorzystał go lepiej w młodości. Tracimy bliskich, którzy byli z nami wiele lat, a mówimy, że "Czas ich nam odebrał". Przegrali z czasem? Kiedyś tez go zabijali. Kochani, zacznijmy doceniać to, co mamy i korzystajmy z każdej chwili, bo nie wiemy, kiedy czas przyjdzie po nas. Chwytasz telefon, żeby pograć w grę? Zadzwoń do kogoś z rodziny, zapytaj, co słychać. Na pewno się ucieszy. Oglądasz śmieszne obrazki w necie? Napisz mail do starego przyjaciela. Jeździsz samochodem bez celu, bo właśnie kupiłeś nowy lub Ci się nudzi? - odwiedź kogoś bliskiego. 
Nikt nie zatrzyma czasu, ale możemy zrobić na prawdę wiele, żeby go dobrze wykorzystać. 
Zrób coś dla kogoś, dla siebie, ale postaraj się go nie marnować. Idź do rodziców/rodzeństwa. Powiedz im, że ich kochasz. Jesteś przyszłością i teraźniejszością. Później będą to twoje dzieci i wnuki, a Ty staniesz się tylko przeszłością. Zatęsknisz za czasem, który teraz tracisz na czytanie tego wpisu. 
No już, idź stąd!
Powiedz im, że ich KOCHASZ!


A Ty co robisz dla siebie, żeby nie zmarnować czasu? 

Komentarze

 1. w tym temacie polecam Alicję po Drugiej Stronie Lustra ;) też o czasie, i też sporo nauczy

  OdpowiedzUsuń
 2. :) Czas jest bardzo ulotny! I trzeba doceniac to, co sie ma i tych wszystkich, ktorzy sa dookola! :) Klaudia J

  OdpowiedzUsuń
 3. Czas trzeba szanować. Nigdy go nie popędzać, dać mu powoli płynąć i robić wszystko, żeby wykorzystać go jak najlepiej.
  JustMajka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję wszystkim za komentarze. Cieszy mnie to, że każdy ma swoją opinię i nie boi się jej wyrazić. Zostawiajcie linki do swoich blogów, chętnie poczytam, a te, które mi się spodobają będę obserwować. Pozdrawiam cieplutko.

Popularne posty